تعمیر تخصصی مینی چیلر

تعمیرات چیلر خانگی

تعمیرات چیلر خانگی

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

                                                     

انواع چیلر و کاربرد آنها:

تعمیرات چیلر خانگی، چیلرهای فشرده سازی بخار از یک کمپرسور مکانیکی برقی الکتریکی استفاده می کنند تا یک مبرد در اطراف سیستم را مجبور کند. این ها شایع ترین انواع چیلرها هستند. دو دسته زیر برای چیلرهای فشرده سازی بخار وجود دارد که آب سرد یا سردکننده هوا هستند و ما به زودی به آنها نگاه خواهیم کرد.

تعمیرات چیلر خانگی، چیلرهای جذب بخار از یک منبع گرما برای انتقال مبرد در اطراف سیستم استفاده می کنند تا اینکه از یک کمپرسور مکانیکی استفاده شود. مبرد در این چیلرها بین مناطق دارای دما و فشار متفاوت حرکت می کند.

به دنبال چیلرهای فشرده سازی بخار، دو نوع اصلی هوا سرد می شود و آب سرد می شود. هر دو نوع چیلرها اجزای اساسی مشابهی دارند که عبارتند از: اواپراتور، کمپرسور، کندانسور و شیر توسعه. هنگامی که ما درباره هوای سرد و یا آب صحبت می کنیم این به سادگی به نحوی است که گرمای ناخواسته از طریق خنک کننده چیلرها از ساختمان خارج می شود.

اصل کار برای چیلرهای سرد و خنک کننده هوا همان است. کمپرسور یک مبرد را در داخل چیلر بین کندانسور، شیر گسترش، اواپراتور و بازگشت به کمپرسور فشار می دهد. تنها تفاوت این است که با یک چیلر خنک کننده هوا، طرفداران هوا را در سراسر لوله های در معرض لوله های خازنی قرار می دهند که گرما را دور می کنند.

تعمیرات چیلر خانگی، چیلرهای آب سرد دارای یک کندانسر مهر و موم شده و آب از طریق پمپ می شود تا گرما را از بین ببرد و از طریق برج خنک کننده پراکنده شود. برج خنک کننده همچنین از فن برای رد گرما استفاده می کند

ساختمان های بزرگ با بارهای خنک کننده بیش از ۴۰۰ تن سرد و یا ۱،۴۰۰ کیلو وات معمولا از چیلرهای آب سرد با کمپرسورهای گریز از مرکز یا کمپرسورهای Turbocor درون سیستم خنک کننده مرکزی استفاده می کنند. آنها همچنین ممکن است از یک چیلر خنک کننده هوا کمتری استفاده کنند تا بارهای خنک کننده ی خنک کننده مانند کامپیوتر و اتاق های ارتباطی را اداره کند.

تعمیرات چیلر خانگی، در سیستم مرکزی می توان یک چیلر جذبی نیز ایجاد کرد، از جمله گرمازدایی، به عنوان مثال از یک موتور CHP، اما اغلب در کنار چیلرهای مکانیکی استفاده می شود.

 

تعمیرات چیلر خانگی

تعمیرات چیلر خانگی

ساختمان متوسط ​​با یک بار خنک کننده در حدود ۲۰۰ – ۴۰۰ تن تبرید و یا ۷۰۰ – ۱۴۰۰ کیلو وات خواهد به طور معمول استفاده کمپرسورهای اسکرو کمپرسورهای یا Turbocor، این می تواند یا آب یا هوا سرد می شود، ما را در چرا خواهد بود که فقط مدت کوتاهی است. در صورتی که گرمای کافی با کیفیت بالا در دسترس باشد، ممکن است این ساختمان ها از یک چیلر جذبی نیز استفاده کنند

ساختمان کوچک با بارهای خنک کننده کمتر از ۲۰۰ تن یا ۷۰۰ کیلووات، معمولا از کمپرسورهای اسکرول یا کمپرسورهای Turbocor استفاده می کند و معمولا از طراحی های هوا خنک هستند. ما دوباره به این نتیجه خواهیم رسید که چرا فقط در کوتاه مدت می توانند از یک سیستم متفاوت مانند واحد VRF استفاده کنند اما این بستگی به اندازه ساختمان و بار خنک کننده دارد.

تعمیرات چیلر خانگی

تعمیرات چیلر خانگی، چیلرهای جذبی فقط باید مورد استفاده قرار گیرد، در حالی که فراوانی گرمازدگی با کیفیت بالا یا گرما ارزان است. آنها اغلب در بیمارستان ها و ساختمان هایی با استخرهای گرمایش یافت می شوند.

اگر یک نوع ساختمان اداری تجاری با استفاده از یک حرارت و برق (CHP) موتور ترکیبی این اغلب با یک چیلر جذبی که با استفاده از انرژی حرارتی تلف شده از احتراق همراه، اما در این سناریو این عمدتا در رابطه با چیلرهای هدایت الکتریکی استفاده می شود. گاهی اوقات آنها در طول روزهای زمانی که قیمت برق پیک افزایش می یابد استفاده می شود.

تعمیرات چیلر خانگی

تعمیرات چیلر خانگی

تعمیرات چیلر خانگی، اگر شما یک ساختمان با بار خنک کننده متوسط ​​تا بزرگ داشته باشید، توصیه می شود که از یک چیلر بزرگ برای استفاده از کل بار خنک کننده استفاده نکنید. این کارآمد نیست و اگر نتواند از شما خنثی نخواهد شد.

در عوض شما باید چندین چیلر را به طور موازی از اندازه های مختلف استفاده کنید تا بار فصلی تغییر یافته را در عملکرد مطلوب با اضافه کاری ساخته شده بسازید. برای مثال شما یک ساختمان با بار خنک کننده ۲۲۰۰ تن دارید و سپس باید از ترکیب هایی مانند دو ۱۲۰۰ تن چیلرها یا دو ۹۰۰ تن و ۵۰۰ تن یا ۱۰۰۰ تن و دو ۷۰۰ تن چیلر و غیره. گزینه های پیکربندی تقریبا بی حد و حصر هستند.

تعمیرات چیلر خانگی، شما همچنین باید بحرانی ساخت و اضافی مورد نیاز را که N + 1 نامیده می شود را در نظر بگیرید و در آنجا N تعداد خنک کننده هایی است که شما نیاز دارید و “+۱” یا “+۲” یا “+۳” و غیره تعداد چیلرهای تهیه پشتیبان مورد نیاز برای ادامه ظرفیت خنک کننده در صورت خرابی است.

این استفاده می شود به طوری که اگر یک چیلر نتواند شما پشتیبان همیشه آماده برای آمدن به صورت آنلاین برای بارگذاری و مدیریت بار خنک کننده. شما ممکن است نیاز به استفاده از چیلرها با کمپرسورهای چندگانه داشته باشید که بتوانند مستقل از یکدیگر کار کنند به طوری که اگر ۱ کمپرسور نتواند چیلر هنوز هم می تواند بخشی از عملیات باقی بماند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا