سرویس کار چیلر

انواع چیلرهای صنعتی

انواع چیلرهای صنعتی

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

  

                                                        

انواع چیلرهای صنعتی:

یک چیلر بین یک تا ۱۰۰۰ تن انرژی خنک کننده محاسبه می شود. سه نوع چیلر متفاوت وجود دارد: (۱) هوا، (۲) آب، و (۳) چیلر تجمعی تبخیری. چهار دسته زیر در هر یک از موارد فوق برای چیلرهای صنعتی وجود دارد: (۱) سوپاپ، (۲) گریز از مرکز، (۳) پیچ موتور (۴) و چیلر جذبی. سه نوع اول چیلرهای مکانیکی هستند که توسط موتورهای الکتریکی، بخار یا توربین های گاز طراحی شده اند. یک چیلر جذب شده توسط یک منبع گرما مانند بخار و بدون هیچ بخش متحرک استفاده می شود.

مخزن داخلی به حفظ درجه حرارت آب سرد به ± ۱ درجه فارنهایت برای جلوگیری از سنسور در دمای بدون توجه به چند فرایند شما عمل می کند.

انواع چیلرهای صنعتی

انواع چیلرهای صنعتی

دریک دارای تجربه در طراحی سیستم های چیلر پروسه ای است که آیا شما سوخت های زیست محیطی را خنک می کنید و یا چندین قطعه تجهیزات. در اینجا در درک ما درک می کنیم که شما به ما تکیه می کنید تا پروسه های صنعتی خود را خنک نگه دارید تا راه حل های قابل اطمینان برای هر برنامه خنک کننده ایجاد کنیم. چیلرهای دریک گرما را می گیرند، بنابراین شما مجبور نیستید.

قطعات چیلر صنعتی:

چرخه فشرده سازی مکانیکی دارای چهار اجزای اساسی است که از طریق آن مبرد می گذرد: (۱) اواپراتور (۲) کمپرسور (۳) کندانسور (۴) شیر گسترش. اواپراتور در چیلر با فشار کمتر و دمای پایین تر از خازن کار می کند.

ظرفیت خنک کننده مدارهای چیلر باز یا بسته تقریبا مشابه است، به عنوان مثال آب کمپرسور چیلر به دمای ۵ درجه سانتی گراد بالاتر از دمای خنک کننده، سرد می شود. اگر آب خنک کننده چیلر توسط هوای اطراف سرد شود، افزودن ضد انجماد (به عنوان مثال گلیکول) لازم است. سیستم خنک کننده با آب خالص و نرم می شوند.

هنگام افزودن گلیکول، جریان آب سیستم کمپرسور چیلر باید دوباره محاسبه شود. زیرا نوع و غلظت گلیکول بر ظرفیت حرارتی آب و ویسکوزیته آن تاثیر می گذارد. همچنین مهم است که کل سیستم قبل از اینکه برای اولین بار پر شود، کاملا تمیز شود.

سیستم آب بسته ای که به درستی اجرا شده باشد، نیاز به نظارت بسیار کمی دارد و هزینه های نگهداری آن کم است. برای نصب و راه اندازی که در آن آب خنک در دسترس است، باید در یک ماده مقاوم در برابر خوردگی مانند Incoloy طراحی شده است.

کمپرسورهای خنک کننده هوا:

اکثر بسته های کمپرسور چیلر مدرن در نسخه ای از هوا خنک می شوند . بدین ترتیب تهویه مجاور داخل بسته کمپرسور هوا خنک نزدیک به ۱۰۰٪ انرژی مصرف شده توسط موتور الکتریکی است.

چیلرها نیاز به لوله کشی مایع منحصر به فرد را از بین می برند؛ مبرد کاملا در داخل سیستم چیلر قرار دارد. مایعات ارزان،  و سازگار با محیط زیست و آسان پ برای استفاده در فواصل طولانی و چندگانه هوا استفاده می شود. برای خنک کننده (برای تهویه هوا، فن کویل و غیره)، می توان از چیلرهای استاندارد استفاده کرد. چیلرهای خنک کننده، به خصوص برای خوابگاه های بزرگ طراحی شده اند، مانند آپارتمان ها، مناظر، کازینو ها، آپارتمان ها و حتی کاربرد دریایی هم دارند.

شیر گسترش ترموستاتیک چیلر:

یک کنترل فوق گرم است و فشار بخار ثابت را حفظ نخواهد کرد. این تنها محدودیت لازم برای کاهش فشار را به یک سطح فراهم می کند که توسط اندازه کمپرسور چیلر، شیر ترموستاتیک، بار اندازه، تقاضای بار و شرایط سیستم تعیین می شود.

اگر یک دمای تبخیر ثابت نیاز باشد، می توان آن را به سادگی با دستیابی به فشار مربوط به دمای اشباع مورد نیاز به دست آورد. این کار با اضافه کردن شیر تنظیم کننده ی فشار دهنده ی سیستم به سیستم انجام می شود.

چرخه ایده آل چیلر، یک افت فشار در شیر ترموستاتیک ایجاد کرده است. جایی که مخلوطی از مایع و بخار وجود دارد وجود ندارد. بنابراین هر مکان در سیستم که مبرد در دو حالت وجود دارد، در دمای اشباع فشار آن قرار خواهد گرفت.

بعضی از مبرد مایع به عنوان وسیله ای برای از بین بردن گرما مورد نیاز برای رسیدن به این درجه حرارت پایین جوش است. یکی دیگر از فرایندهای انتقال حرارت است که دمای مایع پایین تر را تولید می کند.

مایع که در فرآیند جوشاندن قربانی می شود، افزایش کیفیت مبرد چیلر را توضیح می دهد. بیشتر تفاوت بین دمای مایع و دمای اواپراتور، مایع بیشتر به منظور دستیابی به دمای اشباع جدید، باید جوش داده شود. این دوباره

کارخانه چیلر یکی از سیستم های اصلی تاسیسات سردخانه است. دیگران شبکه توزیع و سیستم مصرف کننده هستند. کمپرسور، که تمرکز این پست است، یک جزء حیاتی از یک کارخانه چیلر است.

ارمغان تهویه یک ارائه دهنده با تجربه از راه حل های District Cooling است. ما می توانیم با کمک در انتخاب نوع کمپرسور مناسب برای یک سیستم خنک کننده منطقه ای، بتوانیم به آن اعتماد کنیم.

ما با اصل کار کمپرسور پیچ اساسی شروع می کنیم. اصل کار کمپرسور چیلر گریز از مرکز را می توان در انتشار آینده توضیح داد. کمپرسور همراه با هر دو روتور مرد و زن است که می تواند هر دو درایو یکدیگر و یا تکیه بر دنده زمان سنج.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا