تعمیر مینی چیلر فنکویل

انواع سیستم های تهویه مطبوع

انواع سیستم های تهویه مطبوع

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

  

                                                 

انواع مختلف سیستم های تهویه مطبوع:

طراح HVAC انواع مختلف سیستم های تهویه مطبوع را برای برنامه های مختلف توصیه می کند. رایج ترین آنها در این مقاله شرح داده شده است.

  • انتخاب سیستم استفاده از سیستم تهویه مطبوع بستگی به عوامل متعددی از جمله اینکه چقدر منطقه باید سرد شود، کل گرما تولید شده در داخل محدوده محصور و غیره. یک طراح HVAC تمام پارامترهای مرتبط را در نظر می گیرد و سیستم را پیشنهاد می دهد مناسب ترین فضای شما.
  • تهویه مطبوع پنجره ای:

سیستم تهویه مطبوع پنجره شایع ترین سیستم تهویه مطبوع برای اتاق های تک نفره است. در این تهویه مطبوع تمام اجزای، یعنی کمپرسور، کندانسور، شیر توسعه یا کویل، اواپراتور و کویل خنک کننده در یک جعبه بسته می شوند. این واحد در یک اسلات ساخته شده در دیوار اتاق یا بیشتر به صورت آینه پنجره نصب شده است.

  • تهویه مطبوع تقسیم شده:

سیستم تهویه مطبوع Split شامل دو بخش است: واحد فضای باز و واحد داخلی. واحد بیرونی، در خارج از اتاق نصب شده، اجزای خانه مانند کمپرسور، کندانسور و شیر گسترش می یابد. واحد داخلی شامل اواپراتور یا کویل خنک کننده و فن خنک کننده است.

برای این واحد شما لازم نیست که هر شکاف را در دیوار اتاق قرار دهید. علاوه بر این، واحد های تقسیم شده در حال حاضر تجدید نظر زیبایی شناختی و فضای بسیار زیادی را به عنوان واحد پنجره نمی گیرند. برای خنک کردن یک یا دو اتاق، یک تهویه مطبوع اسپلیت می تواند استفاده شود.

انواع سیستم های تهویه مطبوع

انواع سیستم های تهویه مطبوع

تعمیر و نگهداری و محل چیلرهای صنعتی:

تعمیر نگهداری چیلر صنعتی، یک چیلر یک دستگاه انتقال حرارت است که از سیستم تبرید برای حذف حرارت از یک بار فرایند استفاده می کند و گرما را به محیط انتقال می دهد. چیلرها نیز ممکن است به عنوان دستگاههای خنک کننده انتخاب شوند تا از امکانات صنعتی، تجاری و سازمانی برخوردار شوند.

چیلرهای صنعتی برای انجام کارایی حداکثر طراحی شده اند. مراحل تعمیر و نگهداری که به صورت منظم انجام می شود، تضمین می کند که چیلر شما در یک سطح کارآیی بهینه ای انجام می شود

چیلرهای صنعتی صنعتی معمولا در اتاق های تجهیزات مکانیکی درون ساختمان نزدیک به فرایند که در آنها خنک می شوند قرار دارد. برخی از چیلرهای صنعتی ممکن است بسته به اندازه چیلر و کمپرسور، مستقیما در کنار فرایند واقع شوند. برخی حتی ممکن است کاملا خارج از منزل قرار گیرند. نماینده شرکت فناوری ACooling، Inc. خوشحال خواهد شد که با شما کار کند تا بتواند بهترین شرایط را برای شما بسازد.

  چیلر برای کاهش درجه حرارت انواع تجهیزات و فرآیندهای مانند: ماشین آلات روباتیک؛ نیمه هادی ها؛ تزریق و ضربه ماشین آلات قالب؛ تجهیزات جوشکاری؛ ریخته گری و ماشین ابزار؛ کاغذ و پردازش سیمان؛ منابع تغذیه؛ ایستگاه های تولید برق؛ سیستم های هوای فشرده و هوا؛ دستگاه های تصویربرداری پزشکی؛ تولید مواد شیمیایی، دارو، غذا و نوشیدنی.

انواع سیستم های تهویه مطبوع

انواع سیستم های تهویه مطبوع

حتی به سادگی برای سرد کردن آب آشامیدنی به سطوح مطلوب. این که آیا برای راحتی دفتر، حفظ مراکز داده سرور از گرمای بیش از حد و یا فرایندهای صنعتی تخصصی، کنترل دمای آب نقش مهمی در بسیاری از فعالیت های پشت صحنه که زندگی روزمره ما را تحت تاثیر قرار می دهد.

  یک چیلر شامل یک مخزن است که با یک مایع مانند آب یا مخلوط اتین گلیکول / آب پر شده است که به طور مداوم پخش می شود. در یک برنامه کاربردی معمولی، آب سرد به پرورش دهندگان هوا یا در حال حاضر به طور فزاینده پرتو های سرد برای انتقال حرارت از هوا به آب، و یا بیان دیگر از طریق، انتقال خنک کننده از آب به هوا در ساختمان.

چیلرهای فشرده سازی بخار:

در نتیجه خنک کننده با گرم شدن آب سرد در تبخیر، با خنک شدن، به هدف اصلی خود خاتمه می دهد. مبرد از بخار خارج می شود، اما در طرف دیگر آب سرد تولید می شود. بنابراین، گرما به مبرد در فشار ثابت اضافه می شود اما از آب سرد استخراج می شود.

هر دو مبرد و آب سرد، مخلوط شده و با دیوار جامد در بین آنها در تبخیر کننده مانند پوسته و لوله طراحی شده است. بخارات مايع از اواپراتور بيرون مي آيد و سپس توسط کمپرسور خنک کننده به فشار و درجه حرارت بالا فشرده مي شود.

کمپرسور نیاز به انرژی برای کار خود دارد و از این رو انرژی الکتریکی به آن عرضه می شود. بخار خنک کننده گرما را به داخل مایع خنک کننده یا هوا خاموش می کند. مایع در حالت مایع یا مایع که از کندانسور خارج می شود در شیر گسترش می یابد و فشار و دمای آن به سطح اواپراتور کاهش می یابد به طوری که چرخه فوق دوباره تکرار شود.

سرویس چیلر انواع سیستم های تهویه مطبوع

انواع سیستم های تهویه مطبوع

چگونه یک چیلر کار می کند؟

چیلر تراکمی اسکرو، اگر با ماشین آلات صنعتی کار می کنید، ممکن است از یک سیستم خنک کننده استفاده کنید تا دستگاه های خود را بیش از حد گرم نگه دارید. آنها می توانند در نگه داشتن چیزها در دمای مطلوب بسیار موثر باشند اما چیلر چگونه کار می کند؟ دانستن اینکه چگونه یک چیلر کار می کند می تواند در انتخاب بهترین سیستم برای پاسخگویی به نیازهای شما مفید باشد.

به طور ساده، چیلرهای صنعتی مایعات فرآوری سرد را نشان می دهند. مایعات فرآیند (به طور معمول آب یا مخلوط آب / گلیکول) برای خنک کردن ماشین آلات، تجهیزات، غذا و غیره استفاده می شود. مایع فرآیند گرما را از چیزی که در حال خنک شدن است جذب می کند و سپس از طریق چیلر عبور می کند که گرما از مایع فرآیند حذف می شود به هوا منتقل شده است.

  ترکیبات جدید روان کننده ها و مبرد ها با ذرات نانو می تواند باعث افزایش کارایی انرژی برای چیلرها شود.

  چیلر تراکمی اسکرو، دی اکسید کربن در برخی از تجهیزات تبرید سوپرمارکت استفاده شده است. با این حال، فشار عملیاتی بالا با CO2 نگرانی است.

  هیدروکربن ها به عنوان مبرد ها امکان بهره وری خوب را ارائه می دهند. HFO ها تبدیل به مبرد جدید اصلی برای انتخاب chillers می شود.

  توسعه کمپرسورهای گریز از روغن بدون روغن، که در آن یاتاقان های مغناطیسی جایگزین استفاده از روغن برای روانکاری است، افزایش کارایی و کاهش هزینه های عملیاتی را افزایش می دهد.

انواع سیستم های تهویه مطبوع

انواع سیستم های تهویه مطبوع

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا