اسید شویی چیلر

اسید شویی چیلر

اسید شویی چیلر

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

  

                                                                   

برج های خنک کننده:

اسید شویی چیلر، چیلرها از برج های خنک کننده خارجی برای انتقال حرارت به اتمسفر استفاده می کنند و این سازه ها می تواند هزینه ای برای ساختن آن ها باشد. آنها نیازی نیست بلافاصله در مجاورت ساختمان قرار گیرند که دارای ماشین آلات عملیاتی است، اما آنها از املاک و مستغلات با ارزش استفاده می کنند که به هزینه اضافه می شود.

برج های خنک کننده نیز ناخوشایند هستند، و بخار آب تولید شده در طول عملیات می تواند برای کسانی که از این ساختارها عبور می کند ناراحت کننده باشد.

نیازهای تعمیر و نگهداری پیشرفته

از آنجا که سیستم های خنک کننده با آب سرد برای انتقال گرما از آب استفاده می کنند، این آب را به شرایط مختلفی می رساند که می تواند مقیاس را ایجاد کند. پوسته پوسته شدن انباشت رسوبات روی فلز است و می تواند باعث خوردگی و همچنین کاهش کارایی سیستم شود. برای کنترل مشکلات مربوط به مقیاس، آب مورد استفاده در چیلرها باید برای حذف ناخالصی ها باشد که می تواند منجر به پوسته پوسته شدن شود.

علاوه بر این، بازرسی دوره ای و تمیز کردن ماشین آلات و قطعات داخلی چیلر ضروری خواهد بود. این باعث می شود که خرابی برای نگهداری برنامه ریزی شده و هزینه های تعمیر و نگهداری اضافه شود.

کمتر در محیط های مرطوب موثر است

سیستم های خنک کننده آب خنک کننده نیز در شرایط آب و هوایی با رطوبت بالا غالب نیست. سطوح بالاتر رطوبت باعث افزایش درجه حرارت مرطوب می شود، که نشان دهنده چگونگی جذب آب گرما است. افزایش دما در دمای مرطوب مطابق با افزایش هزینه های عملیاتی و همچنین کاهش میزان راحتی به علت رطوبت محیط بالاتر است.

اگر رطوبت بیش از حد باشد، چیلرها می توانند یک احساس سرد و دلپذیر برای مسافران ایجاد کنند. در این سناریو، سیستم های تهویه هوا خیلی بهتر از رطوبت هوا می باشند.

اسید شویی چیلر

اسید شویی چیلر

واحد های آبی خنک کننده و برج خنک کننده:

تعمیر فن کویل دیواری، اگر چه سیستم های تهویه مطبوع استاندارد بسیار محبوب هستند، آنها می توانند از انرژی زیادی استفاده کنند و حرارت زیادی تولید می کنند. برای تاسیسات بزرگ مانند ساختمان های اداری، دستکاری و تهویه مطبوع گاهی کمی متفاوت است.

بعضی از سیستم ها بخشی از فرایند خنک کننده را از آب استفاده می کنند. دو شناخته شده ترین سیستم های آب سرد و تهویه مطبوع برج خنک کننده هستند.

  • سیستم های آب سرد – در یک سیستم آب سرد، کل تهویه هوا بر روی سقف یا پشت ساختمان نصب می شود. آب سرد بین ۴۰ تا ۴۵ درجه فارنهایت (۴٫۴ و ۷٫۲ درجه سانتیگراد) را سرد می کند. سپس آب سرد شده در سراسر ساختمان پیوسته و به دستگاه های هواساز متصل می شود.
  • این می تواند یک سیستم همه کاره باشد که در آن لوله های آب مانند یک کولر اواپراتور در یک سیستم تهویه مطبوع استاندارد کار می کنند. اگر آن را به خوبی عایق بندی کنید، هیچ محدودیتی در طول مسیر لوله ای سرد وجود ندارد.
  • فن آوری برج خنک کننده – در تمام سیستم های تهویه مطبوع که ما تا کنون شرح داده ایم، هوا برای از بین بردن گرما از کویل های کمپرسور استفاده می شود. در برخی از سیستم های بزرگ، یک برج خنک کننده به جای آن استفاده می شود. برج، یک جریان آب سرد ایجاد می کند که از طریق مبدل حرارتی جریان می یابد و خنک کننده کویل های کندانسور داغ می شود.
  • برج، هوا را از طریق یک جریان آب جاری می کند و بعضی از آن را تبخیر می کند و تبخیر جریان آب را سرد می کند. یکی از معایب این نوع سیستم این است که آب باید به صورت منظم اضافه شود تا آب مایع از بین تبخیر را از بین ببرد.
  • مقدار واقعی خنک کننده که یک سیستم تهویه مطبوع از یک برج خنک کننده به دست می آید بستگی به رطوبت نسبی هوا و فشار فشار دارد.

به علت افزایش هزینه های الکتریکی و نگرانی های زیست محیطی، برخی از روش های دیگر خنک کننده هوا نیز مورد بررسی قرار می گیرند. یکی از فن آوری خنک کننده یا یخ خنک است. یک سیستم خنک کننده خنک کننده از یخ یخ زده در شبهای شب استفاده می کند تا داغ ترین قسمت روز را خنک شود.

اسید شویی چیلر

اسید شویی چیلر

گرچه سیستم از انرژی استفاده می کند، بزرگترین زهکشی انرژی زمانی است که تقاضای جامعه برای قدرت در پایین ترین سطح خود قرار دارد. انرژی در طول ساعات غیر اوج گرانبها ارزان تر است و مصرف کاهش یافته در زمانهای پیک، تقاضای شبکه برق را کاهش می دهد.

اجزا مکانیکی کولر گازی شامل : کمپرسور ، کندانسور،فیلتر ،اواپریتور، پروانه کولر گازی ،لوله کاپیلاری، سینی زیر کولر و خروجی هوای سرد می باشد .

این اجزا در کنار هم قرار گرفته اند تا با حرکت در آوردن مسیر گاز،ایجاد سرما نمایند .

به طور کلی کولر گازی مانند بسیاری از لوازم برقی دیگر شامل ۲ جز میباشد؛ جز مکانیکی و جز الکترونیکی .

تعاریف اجزا مکانیکی

کمپرسور:

کمپرسور دو قسمت الکتریکی و مکانیکی دارد . کمپرسورها به دو صورت طراحی میشوند ؛ یک مدل از کمپرسور به صورت دورانی میباشد .نوع دیگر کمپرسور،شبیه پیستون به کار رفته در خودرو میباشد؛ با این فرق که در خودرو نیروی محرکه شان سوختن بنزین است ، اما در کولر گازی این نیروی به وجود آمده توسط انرژی الکتریکی حاصل میشود . قسمت الکتریکی آن موتور نامیده میشود .

اسید شویی چیلر

اسید شویی چیلر

کندانسور یا رادیاتور

گاز برای تولید سرما در کمپرسوردر فشار قرار میگیرد ، تا مسیر جریان خود را در قسمت مکانیکی پشت سر بگذارد ،و سپس  مسیر مکانیکی در کولر آن را از کندانسور عبور میدهد، و این بخش از کولر تحت فشار جریان هوایی است که از گردش پروانه ها به وجود می آید ؛ به این ترتیب مقادیر زیادی از دمای گاز کاهش پیدا می کند.

اواپریتور

 گاز سرما ساز هنگام رسیدن به این بخش ار کولرتبخیر میشود و سرما تولید میکند . سرمای به وجود آمده را توسط چرخش پروانه ها از کولر پخش میکند و بدین گونه هوای اطراف را خنک میکند. اواپرتور کولر گازی با اواپر تور یخچال و وسایل سرمایشی متفاوت است .بدین گونه که  در اغلب لوازم سرما ساز لوله هایی با جنس آلومینیوم به کار رفته است .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا