استانداردهای پمپ

استانداردهای پمپ

استانداردهای پمپ

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

                                                                         

استانداردهای پمپ:

امروزه برای ساخت تمامی لوازم مورد نیاز انسان، استاندارد وجود دارد. بیش از هر جای دیگر در صنعت، لزوم استاندارد احساس میشود.

معیار پذیرش یا رد موضوعات فنی و مباحث علمی، استاندارد است. متخصصینی که زبان استاندارد مسلح شده باشند، در زندگی کاری کارآمدتر هستند.

استانداردهایی که در بازرسی پمپ ها مورد استفاده قرار می گیرند به شرح ذیل است:

۱- استاندارد API 610

تست پمپ فرآیندی سنگین در صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی

۲- استاندارد ISO 5199

استاندارد ساخت پمپ سانتریفیوژ کلاس II برای مصارف عمومی

۳- استاندارد ANSI/ASME B 73.1/73.1M

ساخت پمپ سانتریفیوژ افقی برای فرآیند شیمیایی

۴- استاندارد ASNE/ASME B 73.2/73.2M

ساخت پمپ سانتریفیوژ عمودی خطی برای فرآیند شیمیایی

۵- استاندارد NFPA 20

نصب پکیج پمپ آتشنشانی (پمپ سانتریفیوژ)

۶- استاندارد API 674

تست پمپ جابجایی مثبت و رفت و برگشتی

۷- استاندارد API 675

تست پمپ جابجایی مثبت و پمپ های دوزینگ صنایع نفت، شیمیایی و صنایع گاز

۸- استاندارد API 676

پمپ جابجایی مثبت و پمپ روتاری (دنده ای، اسکرو، لوب و پره ای).

استانداردهای پمپ

۹- استاندارد API 685

ساخت پمپ بدون آببندی مگنتی Magnetic Drive pumps

۱۰- سری استانداردهای H.I

این استاندارد مخصوص طراحی و تست انواع پمپ (سانتریفیوژ، جابجایی مثبت) می باشد.

۱۱- استاندارد ISO 9906

عملکرد پمپ های سانتریفیوژ (گرید ۱ و ۲)

۱۲- استاندارد H.I 14.6

تست عملکرد پمپ های سانتریفیوژ

مایع مبدل حرارتی مایع یا چیلر را چگونه انتخاب کنیم؟

سرویس کولر گازی، این یک سوال است که شما ممکن است از خودتان سوال کنید؟ هر دو واحد کنترل دما، با این حال تفاوت بین یک چیلر و مبدل حرارتی وجود دارد. 

بیایید با درک تفاوت اساسی بین یک چیلر و تبادل گرما شروع کنیم. مایعات به مبدلهای حرارتی مایع یک سیستم تبرید ندارند. آنها ایده آل هستند که در خانه آب بیش از حد سرد است، بیش از حد کثیف است و یا به اندازه کافی فشار به اندازه کافی از تجهیزات آب سرد خود را پشتیبانی نمی کند. مبدلهای حرارتی یک سیستم خنک کننده آب با سیستم کنترل شده با سیستم کنترل شده تمیز و تمیز را ارائه می دهند.

مایع مایع به مبدل های حرارتی مایع، مزایای حذف گرما از خنک کننده گردش (از طریق یک مبدل حرارتی آب به آب) و انتقال گرما به آب یا آب شیر یا امکانات است. دمای واقعی خنک کننده گردش در یک کنترل کننده دما و یک دریچه الکترونی کنترل می شود. با توجه به منابع مختلف آب، دریچه دروازه نیز برای تنظیم جریان / فشار از امکانات و یا تامین آب خانه استفاده می شود .

استانداردهای پمپ

استانداردهای پمپ

چیلرها کمی متفاوت هستند. چیلرهای موجود به عنوان مدل های هوای سرد یا آب خنک می باشند. قطعات پایه و قطعات در یک چیلر (هر دو هوا سرد و آب سرد) نسبتا مشابه هستند. هر دو شامل یک کمپرسور، کندانسور، اواپراتور و یک شیر توسعه است. یک بخار خنک کننده هوا، گرما را با دمیدن هوای سرد بر روی کندانسور برطرف می کند، در نتیجه دمای را کاهش می دهد.

یک بخار آب سرد با حرارت دادن آب سرد از طریق خطوط خازن، حرارت را از بین می برد. چیلرها از سیستم های خنک کننده استفاده می کنند و خنک کننده نهایی، دقیق و اقتصادی را ارائه می دهند. Chillers Recirculation دارای یک کمپرسور، مبرد منفرد CFC و یک سوپاپ گاز داغ است.

تهویه مطبوع:

تعمیرات فنکویل، یک تهویه مطبوع برای رطوبت و گرما از یک منطقه طراحی شده است. خنک سازی با استفاده از یک چرخه یخچال ساده انجام می شود. کندانسور بخشی از چرخه تبرید پایه است که حرارت را از سیستم حذف می کند. کندانسور سمت گرم یک سیستم تهویه مطبوع است. خازنها مبدلهای گرما هستند که می توانند گرما را به هوا یا گرما به مایع (مانند آب یا گلیکول) منتقل کنند تا گرما را دور بریزند.

دستگیره های هوا

یک هواگیر یا واحد تهویه هوا برای تهویه و گردش هوا به عنوان بخشی از سیستم تهویه هوا استفاده می شود. دستگیره هوا معمولا شامل عناصر دمنده، گرمایش یا خنک کننده، قفسه های فیلتر یا اتاق، آستناتورهای صدا و دمپر ها می باشد. دستگیره های هوا معمولا به کار مجاری متصل می شوند که هوا متعادل را از طریق ساختمان توزیع می کند و آن را به واحد حمل و نقل منتقل می کند.

استانداردهای پمپ

استانداردهای پمپ

چیلرها

یک چیلر گرما از مایع را از طریق فشرده سازی بخار یا چرخه تبرید جذب می کند. این جریان مایع خنک را از طریق لوله ها در یک ساختمان جریان می دهد و از طریق کویل در دستگاه های هواساز و هوای هوای خنک کننده و رطوبت هوا در ساختمان عبور می کند. دو نوع چیلر وجود دارد – هوای سرد یا آب سرد.

چیلرهای خنک کننده هوا معمولا خارج هستند و از کویل های کندانسور خنک شده توسط هوای فنر محسوب می شوند. چیلرهای آب سرد معمولا درون یک ساختمان قرار می گیرند و از این چیلرها بوسیله گردش مجدد آب به گرمای خنک کننده نظیر یک برج خنک کننده در فضای باز جریان می یابد.

مصرف برق چیلر:

تعمیرات فن کویل، همانطور که قبلا توضیح دادیم که چیلر از کمپرسور و مبدلهای حرارتی استفاده می کند. از این رو، این به عنوان انرژی به عنوان برج خنک کننده کارآمد نیست. اما طرفداران و پمپ های آب در برج های خنک کننده انرژی بیشتری مصرف می کنند، زیرا حجم خنک سازی بیشتری دارند.

در کنار آن، چیلرها از روش خنک کننده هوا و خنک کننده استفاده می کنند، اما خنک سازی هوا ممکن است به عنوان سیستم خنک کننده آب کارآمد نباشد. معمول است و همه می دانند که یک سطح مرطوب گرما را بهتر از یک خشک می کند. بنابراین، با بهره وری ۱۰٪ بیشتر، چیلر آب سرد می تواند برای شما بهتر باشد. اما در عین حال، ما نمی توانیم نگهداری چیلرها و برجهای خنک کننده را نادیده بگیریم.

استانداردهای پمپ

استانداردهای پمپ

تعمیر قطره چیلر سرد و خنک کننده:

اگر شما به دنبال بهترین تعمیر و نگهداری چیلر یا برج خنک کننده هستید، مطمئنا می خواهید پول خود را در نگهداری آن صرفه جویی کنید. به عنوان یک متخصص، پیشنهاد می کنم قبل از خرید هر سیستم، با کارشناسان ما تماس بگیرید. علاوه بر این، شما همچنین می توانید خدمات ما را به صورت منظم سفارش دهید تا اطمینان حاصل شود که تجهیزات شما در موقعیت عالی قرار دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا