تعمیر و نگهداری موتورخانه

اجزای چیلر هوا خنک

اجزای چیلر هوا خنک

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

                   

     

                                                    

اجزای اصلی یک چیلر خنک هوا خنک

چیلر هوا خنک دارای ۵ جزء اصلی است:

  1. کمپرسور – معمولا اسکرو، اسکرول یا سوئیچینگ
  2. خازن – یک بسته نرم افزاری از لوله های افقی که حاوی مبرد گرم است، توسط تعدادی از ورق های نازک فلزی در محور عمودی احاطه شده است. این کمک گرما را از لوله ها و هوا پخش می کند که در سراسر لوله ها و ورقه های نازک فلزی نفوذ کرده است.
  3. کندانسور – این هوا را درون کویل های کندانسور، از دو طرف وارد می کند، و سپس این هوا را از بالای واحد به سمت بالا به محیط جو می برد.
  4. شیر گسترش – این مبرد را قبل از وارد شدن به بخارپز گسترش می دهد
  5. اواپراتور – این جایی است که آب سرد تولید می شود و گرما از بازگشت گرم “آب سرد” استخراج می شود تا به کندانسور ارسال شود.

 

اجزای چیلر هوا خنکاجزای چیلر هوا خنک

چیلرهای آب سرد و چیلرهای خنک کننده هوا چیست؟

چیلرهای خنک کننده آب و چیلرهای هوا خنک کننده سیستم های تبریدی هستند که برای خنک کردن مایعات یا رطوبت هوا در هر دو ساختمان تجاری و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. آب سرد دارای برنامه های کاربردی متنوعی از خنک کننده فضا برای استفاده در فرآیند است.

چه چیلر بهترین کار را برای فرآیند شما انجام می دهد؟

سیستم های چیلر در اندازه و طراحی بسیار متنوع هستند و به عنوان واحد های کوچک، محلی یا قابل حمل برای دستگاه های چیلر کوچک برای برنامه های کاربردی کوچکتر یا چیلرهای مرکزی بزرگ طراحی شده اند که برای خنک سازی برای کل فرایندها طراحی شده اند.

اگر شما علاقه مند به جزئیات بیشتر در مورد بهترین راه حل خنک کننده برای درخواست خود را لطفا با یک متخصص در تهویه ارمغان تماس بگیرید.

انواع کمپرسور

 کمپرسور متقاطع:

پیچ روتاری: کمپرسور چیلر پیچ یا اسپیلت دارای دو روتور پیچ خورده در یک محفظه ثابت است. همانطور که چرخ دنده ها چرخانده می شوند، گاز با کاهش مستقیم حجم بین دو روتور فشرده می شود. ظرفیت توسط یک سوپاپ ورودی کشویی یا درایو متغیر سرعت (VSD) بر روی موتور کنترل می شود. ظرفیت ها بین ۲۰ تا ۴۵۰ تن می باشد.

کمپرسور پیچ:

سانتریفیوژ: کمپرسور سانتریفیوژ بسیار شبیه یک پمپ آب گریز از مرکز عمل می کند، با یک پروانه ی فشرده سازی مبرد. چیلرهای سانتریفیوژ ظرفیت خنک سازی بالا با طراحی فشرده ارائه می دهند. آنها می توانند با هر دو ورودی ورودی و درایو متغیر سرعت برای تنظیم کنترل کنترل ظرفیت آب کنترل شده مجهز شوند. ظرفیت ۱۵۰ تن و بیشتر است.

انواع کمپرسور

کمپرسور سانتریفیوژ:

سانتریفیوژ اصطکاکی: این طراحی با صرفه جویی در انرژی، از تکنولوژی تحمل مغناطیسی استفاده می کند. کمپرسور چیلر بدون نیاز به روانکاری است و دارای یک موتور DC با سرعت متغیر با رانندگی مستقیم برای کمپرسور چیلر سانتریفیوژ است. ظرفیت ها از ۶۰ تا ۳۰۰ تن متغیر است.

 چیلرهای جذبی از یک منبع گرما مانند گاز طبیعی یا بخار بخار برای ایجاد یک چرخه یخچال استفاده می کنند که از فشرده سازی مکانیکی استفاده نمی کنند. از آنجا که در Northwest U.S. چند دستگاه جذب وجود دارد، این سند تنها چیلرهای فشرده سازی مکانیکی را پوشش می دهد.

ضعف سیستم های خنک کننده مایع به مایع:

ضعف سیستم خنک کننده مایع به مایع چیلرشامل، خرابی دوره ای سیستم خنک کننده برای تمیز کردن است. این می تواند با نصب یک مبدل حرارتی در حالت آماده به کار، که در هنگام مبادله مبدل حرارت اولیه اولیه تمیز شود، جبران شود.

یک مبدل حرارتی در حالت آماده به کار می افزاید هزینه اضافی اما اجازه می دهد تا برای کار مداوم بار خنک کننده در حالی که تمیز کردن انجام شده است. این سیستم نیاز به یک منبع تغذیه ی خنک کننده گیاهی مانند مثال آب چاه بالا برای خنک سازی مناسب بار دارد.

بار می تواند زمانی باشد که بار خنک شده با حداکثر ظرفیت کار نمی کند و “خنک کننده” خنک کننده اولیه باید تنظیم شود تا مطمئن شود که بار بیش از حد و یا خنک نشده است.

سیستم خنک کننده مایع به مایع  چیلر مناسب ایده آل برای این وضعیت است. از آب چاه در یک طرف مبدل حرارتی متوسط ​​و یک خنک کننده مانند گلیکول و آب در طرف دیگر مبدل حرارتی متوسط ​​در یک حلقه بسته برای خنک کردن کمپرسور استفاده می شود.

گرما از طریق مبدل حرارتی متوسط ​​بدون مبدل مبدل حرارتی مبدل می شود. اگرچه مبدل حرارتی متوسط ​​به درستی انتخاب می شود، ممکن است از بین رفتن مبدل حرارتی متوسط ​​اتفاق بیافتد، اما اگر بخاری مبدل گرمایی به طور مناسب انتخاب شود، می تواند به آسانی برداشته شود و تمیز شود. شایع ترین مبدل های حرارتی متوسط ​​عبارتند از: صفحه و قاب، یا پوسته و نوع لوله.

اجزای چیلر هوا خنک

اجزای چیلر هوا خنک

درجه حرارت خنک کننده ۵ درجه بالاتر از خنک سازی گیاه “آب” با سیستم مایع به مایع امکان پذیر است. در نمونه آب چاه بالا اگر آب چاه در ۵۵ F در دسترس باشد، سیستم خنک کننده مایع به مایع قادر به تامین ۶۰F خنک کننده به بار است.

قدرت سیستم خنک کننده مایع به مایع چیلر این است که برای خرید و نصب نسبتا ارزان است. اجزاء را می توان در داخل یا خارج نصب کرد. این سیستم تنها با پمپ حلقه بسته با استفاده از انرژی اضافی کار می کند. تعمیر و نگهداری نسبتا ساده فقط یک بازرسی دوره ای، روانکاری و تمیز کردن مبدل حرارتی در صورت لزوم است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا