آموزش تعمیر داکت اسپلیت

آموزش تعمیر داکت اسپلیت

آموزش تعمیر داکت اسپلیت

تــــــــــهویه ارمغــــــــــان، یکی از مراکز قابل اعتماد در زمینه تعمیرات انواع چیلر، چیلر جذبی و چیلرتراکمی و مینی چیلر میباشد. که طی چند سال اخیر با ارائه خدمات تخصصی تهویه مطبوع به مشتریان عزیز توانسته حس اعتماد و رضایت مشتری را جلب نماید .

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

تهویه ارمغان

متخصصین، تعمیرکاران و سرویس کارهای تـــهویه ارمغـــان آمادگی دارند، در زمینه های مربوط به تعمیر و رفع نشتی چیلر، اسید شویی فنکویل، بهینه سازی تابلو فرمان چیلر، تعویض کمپرسور اسکرال، تعمیر برج خنک کن، شارژ گاز، نصب انواع ترموستات دیجیتال و تاچ اسکرین، راه اندازی چیلر و مینی چیلر و همچنین سرویس و نگهداری سالیانه موتورخانه و چیلرهای اکسیژن، به شما سروران گرامی، مشاوره و نظر کارشناسی ارایه دهند.                                                                                 

۰۹۱۲۰۸۸۹۶۸۲

۰۹۱۲۴۸۰۶۵۵۱

۰۲۱۲۲۰۹۱۴۲۱

  

چیلر هوا خنک یا آب سرد:

آموزش تعمیر داکت اسپلیت، بیایید واقعی باشیم، یکی از مهمترین عوامل وقتی که به چیلر نصب می شود نگاه کنید. در ابتدا، چیلرهای هوا خنک کننده پایین تر از چیلرهای آب سرد هستند. چرا؟ آب سرد خنک کننده نیاز به برج های خنک کننده، پمپ آب خنک کننده و دیگر اجزای HVAC مرتبط است. چیلرهای هوا خنک کننده به هیچ یک از این بلوک های ساختمان اضافی نیاز ندارند.

بسیاری از چیلرهای آب سرد را برای کارآیی بیشتر پیدا می کنند. اگر به هزینه های کمپرسور نگاه کنید، این بسیار درست است. با این حال، با توجه به تکنولوژی موجود در سیستم شما، چیلرهای هوا خنک کننده می تواند انتخاب خوبی در نظر گرفتن هزینه های عملیاتی کلی باشد.

چرا چیلرهای هوای سرد؟

یک چیلر هوا خنک کننده دارای یک کندانسور است که توسط هوا محیط سرد می شود. این همه چیز لازم است بنابراین، پایان نامه مناسب برای نصب و راه اندازی کوچکتر یا متوسط ​​است. فضا نیز در بعضی از برنامه ها اهمیت زیادی دارد.

معنی، محل مکانی که شما قصد نصب واحد فیزیکی را دارید. چیلرهای هوا خنک تمایل به استفاده از فضای باز، مانند پارکینگ، سقف یا سطح زمین. واحد نیاز به فضای کاری کمتری دارد. چیلرهای آب سرد باید برای نصب و راه اندازی یک فضای فیزیکی بزرگ، از جمله یک اتاق مکانیکی و محل نگهداری برج ها.

چرا چیلرهای آب سرد؟

اگر سر و صدا یک نگرانی اولیه است، پس چیلرهای آب خنک کننده راه رفتن هستند. آنها بسیار آرام هستند. دستگاه های پر سر و صدای HVAC می توانند یک ناراحتی باشد، به خصوص در ساختمان هایی که دفاتر دکتر، مراکز تماس یا دفاتر تجاری دیگر اشغال می شوند. آنها نیز محبوب هستند که در آن گردش خون هوا زیاد نیست.

آموزش تعمیر داکت اسپلیت

آموزش تعمیر داکت اسپلیت

هر گونه مانع بر عملکرد چیلرهای هوا خنک کننده تاثیر می گذارد. بنابراین، اگر شما یک مشکل با محدودیت جریان هوا را درک کنید، به جای آن، یک کولر آب سرد را در نظر بگیرید.

چیلرهای آب سرد در ساختمان نصب می شوند، بنابراین توسط عناصر محافظت می شود و به آنها طول عمر بیشتری می دهد. گاه این گزینه تنها برای تاسیسات بزرگتر است و می تواند کارایی بهتر انرژی را فراهم کند. کم فشار کولرهای آب باعث کاهش قابل توجهی در انتشار گازهای گلخانه ای در طول عمر سیستم می شود (در مقایسه با چیلرهای گریز از مرکز فشار بالا).

انواع برج خنک کننده

تعمیر فن کوئل، به طور کلی، برج های خنک کننده دو نوع هستند:

  1. پیش نویس طبیعی – این برج خنک سازه های عظیم است که معمولا با نیروگاه های هسته ای همراه است که در آن هوا خروجی به یک دودکش بلند می آید.
  2. پیش نویس مکانیکی – این محصول دارای طرفداران است تا هوای خنک را از خارج به سیستم منتقل کند تا گرما را از مایع منتقل کند.

در حالی که چیلرها همانند رادیاتور هستند و می توانند توسط هوا یا آب سرد شوند. با این حال، چیلرهای آب خنک نیاز به نگهداری بیشتر از چیلرهای هوا خنک، اما بهترین بخش این دستگاه، مصرف بسیار کمتر قدرت.

برج خنک کننده و چیلر قطعات عمده:

برج های خنک کننده – اجزای اصلی آن پمپ و حوضه است. در این سیستم، پمپ ها آب را ارسال می کنند که جریان خنک کننده ایجاد می کند و امکانات را خنک می کند. در همین حال، حوزه های توزیع آب تخلیه را از سیستم خنک کننده جمع آوری می کند.

چیلرها اساسا دارای سه جزء اصلی است:

  1. کمپرسور
  2. مبدلهای حرارتی یخچال
  3. تبادل گرما مبدل

این همه اجزای تشکیل دهنده یک چیلر در از بین بردن گرما هستند و مایعات برای خنک کردن فرایندهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.

آموزش تعمیر داکت اسپلیت

آموزش تعمیر داکت اسپلیت

استفاده و برنامه های کاربردی:

چیلرها به طور گسترده ای در چندین سازمان استفاده می شوند. مناطق مختلف آنها توسط کمک چیلر هوا تحت تاثیر قرار نخواهند گرفت. مهمتر از همه، تاسیسات زیادی وجود دارند که در فصل سرد زمستان نیز برای تولید حرارت در چیلر استفاده می شود.

به طور کلی، یک برج خنک کننده در فرایندهای مکانیکی و روش تولید برق نیروگاه ها یافت می شود. این گیاهان معمولا در نزدیکی دریاچه ها یا رودخانه ها قرار دارند که برای خنک کننده انتخاب می شوند.

در همین حال، آب خروجی از کندانسور در نیروگاه ها باید برای حفظ روند تولید انرژی خنک شود. بنابراین، یک برج خنک کننده باید در آنجا نصب شود

چیلر آب خنک در مقابل چیلرهوا خنک :

به طور کلی، یک سیستم باز آسان و ارزان برای نصب، اما گران برای اجرا است ، به خصوص اگر آب خنک از آب های شهری گرفته شده باشد. آب از دریاچه و یا جریان به طور معمول رایگان است، اما باید فیلتر شده و تمیز شودر، برای محدود کردن خطر مسدود شدن سیستم خنک کننده.

علاوه بر این، آب غنی از آهک می تواند مقادیر دیگ بخار را در داخل کولرها ایجاد کند و به تدریج موجب خنک سازی شود. همین امر در مورد آب نمک نیز صادق است، اما اگر سیستم به درستی طراحی شده و براساس آن اندازه گیری شود، می توان از آن استفاده کرد.

آموزش تعمیر داکت اسپلیت

آموزش تعمیر داکت اسپلیت

سیستم چیلر با سیستم گردش آب باز:

در یک سیستم چیلر آب در گردش باز، آب خنک کننده از کمپرسور به یک برج خنک کننده باز می رود و دوباره خنک می شود، زیرا هوای اطراف آن از بین می رود. در نتیجه بخشی از آب تبخیر می شود و آب باقی مانده به دمای ۲ درجه سانتیگراد پایین تر از دمای محیط می رسد (این ممکن است بسته به درجه حرارت و رطوبت نسبی متفاوت باشد).

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا